شرکت Commax در سال 1968 در کره جنوبی به عنوان یک تولید کننده الکترونیک تاسیس شد. این مجموعه جزو برند های برتر جهانی به شمار می رود و این درحالی به این شرکت نسبت داده شده است که می توان عملکرد آن ها را مشاهده و قضاوت کرد، به این ترتیب که  محصولات خود را به 120 کشور صادر می کند. در ادامه نگاهی به عملکرد تولید کننده آیفون تصویری کوماکس در طول این چند دهه فعالیت آن می اندازیم.

همانطور که در ابتدا گفته شده است شرکت Commax در سال 1968 تاسیس شد و پنج سال بعد موفق به اولین صادرات خود به کشورهای (آمریکا، انگلستان، غنا و غیره) شده است. درسال 1977 برای اولین بار در کره جنوبی استاندارد UL برای اینترفرون (W1-1A) به این مجموعه اعطا شد. در اوایل سال 1987 سیستم ارتباطی اطلاعات ویدیوئی (تلفن به صورت تصویری متصل به درب) توسط این شرکت معرفی و در همین سال به عنوان یک شرکت صادر کننده در سطح متوسط انتخاب شد، همچنین در ادامه آن به صورت رسمی به عنوان یکی از ابر قدرت های صادرکننده در صنعت آیفون تصویری به جهان خود را معرفی کرد. در سال 1990 آیفون تصویری کوماکس جایزه 5 میلیون دلاری صادرات را از وزیر بازرگانی این کشور دریافت کرد. در سال 1993 اولین استاندارد Video phone UL جهان را بدست آورد که در نوع خود برای هر شرکتی یک افتخار بزرگ محسوب می شود.

پس از راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه (R&D) در سال 1999 نام شرکت به Commax Co.Ltd  تغییر یافت و از سال 2000 تا 2010 بیشتر عملکرد و نشانه هایی که از این شرکت در سطح جهانی به چشم می خورد ، در کسب افتخارات و دریافت انواع جوایز بوده است. در سال 2011 اولین سیستم عامل اندروید را تولید و عرضه کرد و تا سال 2016 اقدام بزرگی در سطح جهانی انجام داد تا خود را یکبار برای همیشه به جهان ثابت کند، در طی این سال ها شرکت تولید کننده آیفون تصویری Commax با بازگشایی نمایندگی های متعدد در داخل و خارج کشور و شرکت در انواع نمایشگاه ها خود را به جهان معرفی کرد. یکی از خصوصیات این مجموعه این است که محصولات را بر حسب استانداردهای محلی و سازگار با آن محیط تولید و عرضه می کند و همیشه در حال تکمیل این استراژی خود می باشند.

برای مشاهده محصولات Commax در فروشگاه اینترنتی دریای نور ، کلیک کنید